Снимка: PexelsЛокомотив (Пловдив) се класира за третия квалификационен кръг на футболния

...

Локомотив се класира за третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите след дузпи

Снимка: Pexels

Локомотив (Пловдив) се класира за третия квалификационен кръг на футболния шампионат Лига на конференциите, откакто победи с 3:2 след осъществяването на дузпи чешкия Словачко.

Редовното време приключи 1:0 в интерес на чешкия отбор, предава БНР.

В първия мач преди седмица Локомотив завоюва със същия резултат.

След умерено начало двата тима си размениха по една рискова офанзива.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Димитър Илиев позволи неточност при изнасянето на топката, пасът му беше кръстосан, а Хавлик влезе в наказателното поле.

Той подаде към Властимил Даничек, който с удар от придвижване от границата на наказателното поле порази вратата зад Илко Пиргов.

В самия завършек на полувремето Сисилия направи нов пропуск за домакините.

В 61-ата минута чехите имаха нова опция да удвоят, само че Сисилия още веднъж пропусна.

Малко по-късно Димитър Илиев с глава пропусна да изравни.

Малко преди края Бирсент Карагарен се разписа, само че голът бе анулиран поради засада.

Така се стигна до продълженията, където двата тима не съумяха да си отбележат гол.

При дузпите в воин за Локомотив се трансформира Илко Пиргов, който избави три от тях.

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.